Cudowny chłopak

Cudowny chłopak jest to książka, którą mogą przeczytać zarówno młodsi jak i starsi czytelnicy. Posiada ona w sobie ponadczasowe wartości, z których może skorzystać osoba w każdym wieku. Zdecydowanie, jest to wzruszająca oraz pełna ciepła historia. Natomiast oczywiście w tej literaturze nie brakuje również humorystycznych wątków. Książka opowiada o życiu wyjątkowego chłopca Augusta Pullmana. Jest on teoretycznie ,,zwykłym” chłopcem, jednak coś co go wyróżnia to, ,,niezwykła” twarz. Na pewno duże wrażenie robi liczba sprzedanych egzemplarzy tej wyżej wymienionej powieści. Otóż, książkę sprzedano w liczbie ponad 6 milionów egzemplarzy.

Cudowny chłopak – książka zabawna i wzruszająca

Z całą pewnością można stwierdzić, iż wyżej wymieniona książka jest zarazem zabawna i bardzo wzruszająca. Opowiada ona o losach chłopca, który posiada zdeformowaną twarz. W książce ukazane są wątki pokazujące wewnętrzną siłę chłopca i wsparcie jego rodziny i bliskich. Na pewno po przeczytaniu tej powieści, nasuwa się wiele refleksji dotyczących życia. Jest to opowieść o walce dziecka z różnymi przeciwnościami losu. Ciekawe jest to, że historia chłopca opowiedziana jest z różnych perspektyw, również pod kątem członków rodziny, czyli np. siostry.

Główny bohater powieści ma 10 lat i podczas całego swojego życia przeszedł już przez 27 różnych operacji. Do wieku 10 lat, chłopiec pobierał nauki w domu od swojej mamy. Natomiast, rodzice stwierdzili, że już jest czas posłać go do szkoły. August po raz pierwszy idzie do szkoły do 5 klasy i od razu spotyka się z dużym zainteresowaniem wśród rówieśników. Na swojej drodze chłopiec spotyka różne osoby, takie które życzą mu źle, ale również takie, które mu pomagają i go wspierają. Książka napisana jest bardzo ciekawym językiem i przyjemnie się ją czyta. Po jej przeczytaniu napływają różne refleksje związane z docenieniem życia i chwili obecnej.

Cudowny chłopak – najlepsza książka obrazkowa

Cudowny chłopak skierowany jest głównie swoją treścią do młodzieży, natomiast tak naprawdę może być on czytany przez każdą grupę wiekową. Warto wiedzieć, iż oprócz doskonałej treści w książce znajdują się również ciekawe ilustracje. Z tego też tytułu, wyżej wymieniona pozycja została uznana za najlepszą książkę obrazkową w ubiegłym roku, 2017. Dzięki tej książce, każdy człowiek może zrozumieć, że jest wyjątkowy i wygląd tu nie ma żadnego znaczenia. Jest to na pewno duże wyróżnienie dla tej powieści. Warto przeczytać tę książkę z następujących powodów:

  • bawi i uczy,
  • skłania do refleksji,
  • momentami może wzruszyć,
  • dodaje otuchy,
  • ukazuje piękno każdego człowieka.