W domu – recenzja książki

Książka autorstwa Harlana Cobena pod tytułem W domu cieszy się bardzo dużą popularnością na rynku światowym. Spowodowane jest to tajemniczymi wydarzeniami, które opisywane są właśnie w tej książce, które czytelnik może sobie przybliżyć w dowolnym momencie. Historia opisana w książce tyczy się nieznanych sprawców, którzy porwali kilka lat temu dwóch chłopców, pochodzili oni z zamożnych rodzin. Przez długi czas nikt nie mógł tych chłopców odnaleźć, dlatego obawiano się, że umarli. Jednak życie potrafi zaskakiwać, nie inaczej było i tym razem, o czym można się przekonać sięgając po tę ciekawą książkę. Najpierw porywacze oczekiwali okupu za porwanych chłopców, jednak z czasem ich żądania zaczęły się zmieniać, aż w końcu ucichły. Rodziny odchodziły od zmysłów, dlatego też ta książka jest naprawdę wciągająca.

Niespodziewany zwrot akcji

W pewnym momencie jeden z chłopców został jednak odnaleziony. Odpowiedzialny za odnalezienie chłopca jest Myron Bolitar oraz jego przyjaciel Win. Chłopiec nie za wiele jednak pamięta z tego okresu, jest wystraszony i nieufny w stosunku do obcych osób, nie poznaje na początku również swojej rodziny. Jak potoczą się jego dalsze losy i dlaczego porywacze tak długo przetrzymywali go z dala od domu? W końcu jak udało mu się uciec z rąk porywaczy i co stało się z jego przyjacielem, czy on też żyje i zostanie odnaleziony, czy też jego losy potoczyły się nieco inaczej? Jak widać książka ma w sobie wiele znaków zapytania, dlatego jest to odpowiedni wybór dla wszystkich osób, które lubią zagadki oraz tajemnicze historie, które przytrafić mogą się przecież każdej osobie. Książka jest bardzo ciekawa, ponieważ jest napisana dynamicznym językiem i na pewno nie można się przy niej nudzić.

Czy przyjaciel zostanie odnaleziony?

W książce na wiele pytań nie można znaleźć odpowiedzi, co jest dobrą wiadomością dla czytelnika, ponieważ trzeba użyć wtedy własnej wyobraźni, aby zrozumieć istotę oraz sens tego dzieła. Dzięki książce można zobaczyć, że:

  1. działania ludzkie nie są do końca przewidywalne,
  2. ludźmi sterują różne mechanizmy, które są z boku uznawane za bardzo dziwne,
  3. każda historia zawiera w sobie odrobinę tajemnicy i mroku.

Zapoznanie się z tym dziełem to bardzo dobry wybór dla wielu osób, ponieważ pisarz w doskonały sposób obrazuje emocje rodziny, która musiała zmierzyć się ze stratą swojego ukochanego dziecka. Czy Myron oraz Win odnajdą drugiego chłopca, który znajduje się z dala od swojej rodziny? Jeden z nich się odnalazł, ale zachowuje się bardzo dziwnie, co mu zrobiono, gdy był w rękach porywaczy i jakie tajemnice skrywa? Warto się o tym przekonać na własnej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *